Co stanowi milsze do małpowania? Konsolety czyli tamte blaszak?

Od sporej ilości lat istniały wojny pomiędzy różnego rodzaju platformami , które mają zastosowania jako platformy do gier. W dawnych czasach były prowadzone walki między takimi komputerami jak Amiga jak i Comodore 64. Jednakże to są poprzednie czasy, których obecnie nie warto rozpatrywać.

Obecnie bardzo często spotyka się spory między konsolami a także komputerami. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety oraz wady. Jeżeli chodzi o konsole to najważniejszą zaletą jest niewielki problem użytkowania bądź też stosunkowo atrakcyjne koszty zakupu samego sprzętu. Jednak niestety też da się znaleźć pewne wady wśród, których są: ceny gier, brak wydania części gier oraz brak możliwości sterowania przy zastosowaniu klawiatury i myszy. Jeżeli chodzi o zdecydowanie się na konkretne rozwiązanie to aktualnie najpopularniejszymi rozwiązaniami są konsole poprzedniej generacji X360/PS3 jak również konsole obecnej generacji PS4/XBOX One.

W przypadku nowszych konsol do ich wad zaliczyć należy mniejszą ilość gier oraz wyższą ich cenę. W przypadku komputerów to cena zakupu dobrego PC przeznaczonego do grania jest w zwykle o wiele wyższa niż cena zakupu konsoli nowej generacji. Jednakże komputery tego rodzaju umożliwiają granie w o wiele większych rozdzielczościach a także przy sporo lepszych detalach. Dodatkowo najczęściej gry na komputery dostępne są w mniejszych cenach. Następną różnicą między konkretnymi platformami jest ilość wydanych gier. Na komputery przeważnie zostają wydane gry, których nie znajdzie się na konsole. Dzieje się tak również w przeciwną stronę. Gry nie wydane na inne platformy to tak naprawdę najbardziej istotny wyznacznik wyboru konkretnej platformy do grania. Najbardziej sensownym pomysłem jest posiadanie co najmniej dwóch konsol do grania.