Jak przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani dołożyć wszelkich starań, by był to moment szczególny, który na długo zapadnie w pamięć ich pociechy. Dobrym pomysłem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem warto przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, lecz w przypadku gdy dziecko jest fanem konkretnej bajki lub filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić zaproszonych, aby na przyjęciu pojawili się w stosownych strojach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać wyłącznie na strojach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Również zabawy powinny nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może być również zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, ale także wyglądają wyjątkowo efektownie). Dobrze zapewnić również na słodsze przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – należy przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy w czasie imprezy organizowane będą różne zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład przygotowaniem zaproszeń na imprezę.