Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice powinni postarać się, aby był to dzień wyjątkowy, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, ale jeśli dziecko jest wielbiciel jednej bajki czy filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić zaproszonych, by na zabawie pojawili się w stosownych strojach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na przebraniach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Również zabawy muszą nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche frau

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może być także zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (na przykład malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz także wyglądają bardzo efektownie). Dobrze postawić także na słodkie przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy podczas przyjęcia odbywać się będą różne zabawy ruchowe dobrze przygotować również wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na imprezę.