Jak zagospodarować ścianę nad schodami

Zagospodarowanie swojego mieszkania stanowi ogromne wyzwanie. Zanim zaczniemy urządzanie najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w domu wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie ominie cię lustrowanie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz wertowanie najnowszych czasopism.
Najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora także na mniej znaczące składniki wystroju mieszkania. Przykładem może być przestrzeń znajdująca się nad schodami.

Warto odpowiednio ją zagospodarować, bo większość z mieszkańców będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zaaranżowanie tej z pozoru bezużytecznej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju kącika wspomnień. Żeby wcielić w życie ten pomysł, przydadzą się familijne zdjęcia. Dobrze wydrukować je w rozmaitych rozmiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie przywodzić na myśl miłe wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje odpowiedniego miejsca, aby eksponować familijne zdjęcia.

Niespotykanym pomysłem na zagospodarowanie ściany nad schodami jest umieszczenie na niej dopasowanej do miejsca fototapety. Nietuzinkowo będą prezentować się te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie zyska parę metrów. Interesujący wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Stworzysz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było dostać się na francuską uliczkę czy malowniczą leśną ścieżkę.
Jeśli wolisz mniej rzucające się w oczy rozwiązania, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo lokatorów.

https://zyczenia.eu/birthday/en/