Jak zaplanować wycieczkę do Stanów Zjednoczonych?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują znacznie więcej niż dekady temu, gdy samo uzyskanie paszportu było kłopotliwe. W obecnych czasach sytuacja gospodarcza w Polsce jest unormowana, dlatego mieszkańców stać na wakacje zagranicą. Największym marzeniem części z nich jest wycieczka do Stanów, kraju, który każdy zna z kultowych serialów czy filmów. Jeśli chcesz odwiedzić to miejsce, zacznij organizację już dziś.

Obywatele Polski jeżeli chcą zobaczyć USA muszą mieć ważną wizę. Na jej uzyskanie trzeba przeznaczyć kilka miesięcy, gdyż nie jest wydawana z marszu. Na początku należy umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, będzie to możliwe w Krakowie oraz w Warszawie. W wyznaczonym dniu trzeba wybrać się do urzędu z przygotowanym wnioskiem o wizę turystyczną, trzeba wziąć także ważny paszport. W chwili rozmowy z urzędnikiem będziemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeżeli nasza sytuacja finansowa jest dobra, a także nie jesteśmy kryminalistami, wówczas najprawdopodobniej dostaniemy wizę bez kłopotu. Dopiero posiadając ten dokument warto nabywać bilet.

neujahrswünsche für freunde

Lot transatlantycki zajmuje paręnaście godzin, jest również znacznie kosztowniejszy od podróży na terenie Europy. Dlatego szukanie interesującej opcji podróży należy rozpocząć kilka miesięcy przed wyjazdem. Należy przewertować wiele stron, gdyż na każdej z nich ceny mogą być zupełnie inne. Przeważnie najtańsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Możemy pierw tam się wybrać, a potem spróbować lotów krajowych, one są niezwykle tanie. Nie zapomnijmy również, żeby prawidłowo spakować własny bagaż. Gdyż na teren Stanów nie możemy wwozić żywności a także napojów pochodzących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego typu można zrobić na strefie bezcłowej. Także wracając do Polski nie można pakować prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest całkiem tanie, jednak nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, możemy zrobić to wcześniej, przez internet. Istnieją specjalne portale w sieci, które zajmują się pośrednictwem.