Koszta związane ze ślubem i weselem

Kompleksowe przygotowania ślubu i wesela to niemało pracy. Powinno się ją rozpocząć przynajmniej na rok przed tym wyjątkowym dniem. Jeśli zaczniemy je znaczniepóźniej, ryzyko, że nie damy rady zdążyć ze wszystkim, jest niesamowicie spore. Żeby jednak doskonale przygotować dosłownie wszystko, co jest związane z tym dniem, musimy liczyć się z dużymi kosztami. Co najczęściej kosztuje najwięcej?

Zarezerwowanie sali na wesele.

To oczywiście spory koszt. Powinniśmy się z tym liczyć i wybierać drogą salę, lub wybrać tańszą, nie zawsze jednak idealną.

Menu weselne.

Koszty jedzenia dla gości z reguły zależą od od bawiących się na weselu gości. Im większa liczba naszych gości, tym wyższy koszt. Przy decydowaniu o menu, należy niestety upewnić się, czy określona suma za jedzenie dla jednego gościa na weselu obejmuje które mają być podane. Nierzadko za nietypowe dania z menu weselnego, ciasto, czy dobre alkohole, trzeba zapłacić osobno.

Fotograf ślubny.

Fotograf i specjalista nagrywający film, to wydawać by się mogło bardzo niewielkie koszty. Nic bardziej mylnego. Sam profesjonalny fotograf ślubny.

to koszty, które sięgają ponad tysiąc pięćset złotych, w wielu sytuacjach przekraczają 2 tysiące. Koszt nagrania filmu weselnego najczęściej jest trochę niższy, nierzadko również jest to kwota rzędu tysiąca złotych.

Dekoracja sali weselnej i samochodu ślubnego.

To także pozornie niewielkie koszty. Z zaskoczeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobiazgi musimy zapłacić naprawdę sporo. Planując udekorowanie sali na wesele i samochodu, dopytajmy w firmach, które je dla nas wykonają, jak wysokie będą wydatki z tym związane.

Ślub i wesele to niesamowite koszty.

Wesele to duże wydatki jakie potrafią przerazić. Powinniśmy mieć tego świadomość. Owszem, w niektórych przypadkach udaje się trochę oszczędzić, jeśli jednak chcemy, by uroczystość ślubną i wesele zorganizować idealnie, bez zapłacenia kilku tysięcy złotych nie ma takiej opcji.