Laptop czy też stacjonarka? Co jest sensowniejszym wyborem?

Każdy kto zastanawia się nad wybraniem komputera musi bardzo mocno zastanowić się czy jest mu niezbędny laptop. Wbrew pozorom wybór wcale nie jest taki łatwy jakby się mogło wydawać. Przede wszystkim trzeba zastanowić się czy możliwość przenoszenia jest tak bardzo niezbędną cechą, że ma sens pozwolić sobie na zmniejszenie możliwości rozbudowy za cenę mniejszych rozmiarów oraz sporo mniejszych opcji. Wbrew pozorom łatwość transportowania laptopa to nie jedyne jego cechy dodatnie.

Dodatkowo niewielkiemniejsze wymiary w sporej części przypadków także będą bardzo dobrą zaletą głownie w przypadku gdy mieszka się w małych mieszkaniach gdzie każdy metr jest na wagę złota. Jednak laptopy mają również inną zaletę – można je przenieść praktycznie wszędzie. Jeżeli chodzi o stacjonarki to ich główną zaletą jest o wiele większa moc obliczeniowa niż laptopy. Dodatkowo w większości przypadków da się je o wiele łatwiej rozbudować oraz są dużo tańsze niż rozwiązania oparte o laptopy. Generalnie rzecz biorąc jeśli poszukuje się rozwiązań , które mają ogromną moc powinno się zdecydować się na stacjonarki, natomiast jeśli można pozwolić sobie na wydanie większej ilości mamony kosztem niewiele mniejszych możliwości to sensowniejszym pomysłem jest wybranie laptopa. Przynajmniej będzie można go gdzieś zabrać. Natomiast jeżeli wielkość nie ma znaczenia natomiast a priorytetem jest moc oraz możliwości to wybór komputera stacjonarnego to mający najwięcej sensu pomysł.

Jeżeli chodzi o laptopy to również mają swoje wady poza ceną, oraz również brak możliwości łatwej naprawy. Jednak aktualnie w większości przypadków o wiele lepiej sprawdzają się najnowsze laptopy średniej jakości. Mające sens jest dodatkowo, aby decydować się na odpowiednich producentów komputerów.