Niczym się zmotywować do gry z nadwagą

Dodatkowe kilogramy powodują, że nasz humor destabilizuje nas. Dopada nas apatia , marazm i bierność do wielu aktywności życiowych. Odmawiamy widywania się w gronie przyjaciół. 

Dopada nas strach przed tym co pomyślą o nas ludzie. Warto zatem odchudzić się. Głównym krokiem kierującym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład kolejna sukienka, nowe kolczyki, wyjazd w wyśnione miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze lepsze zdrowie, komplement przyjaciół czy podziw w oczach innych osób. W jaki sposób zatem zmotywować się do walki z otyłością?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Marzenie Twojej koleżanki nie są Twoim celem. Zastanów się co daje Ci tak silną chęć schudnięcia?

2. Zgadzaj się na niewielkie potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia sukcesu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie swoje życie w momencie gdy osiągniesz sukces. To pozwoli Ci przeżyć w decyzji.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za małe spadki wagi. Tylko nie słodyczami. Kup sobie bilet do teatru, wizyta w SPA, spinkę .

5. Znajdź przyjaciela, z którym będziesz ścigać się. Waszym postanowieniem będzie, kto pierwszy schudnie dziesięć kilogramów. Rywalizacja często pomaga wytrwać i zdobyć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją drogę jeszcze raz.